Julien Sorel schreef:
Geweldig dat Zelensky ons land bezoekt en dat hij dit doet op Dodenherdenking is van grote symbolische betekenis. Zelensky reist de wereld over en Putin kan zijn land niet verlaten. Het verschil tussen een groot staatsman en een oorlogsmisdadiger.
Ik ben voor Dodenherdenking zonder politieke stunts.
Nu wordt Zelenski op de dag nadat hij een terroristische aanslag op het Kremlin pleegt met het regeringsvliegtuig opgehaald, voor een potje theatraal polariseren met het meest extremistische kabinet ooit, op zoek naar afleiding voor eigen geknoei en diepe impopulariteit.
Wat wil de Holocaustkenner met Zelenski op zo'n moment? Samen een krans leggen bij een van de '
cool & normal' Mussert monumenten waar het in dit land van zou wemelen? Een dikke middenvinger naar het Rusland waar 23 miljoen sneuvelden in de strijd tegen de nazi's van de Holocaust? Of kiezen de links liberalen deze dag om weer olie op het vuur te gooien met extra wapens voor de door de NAVO zelf uitgelokte en kansloze oorlog in Oekraïne? Iedere keer dat je denkt dat het niet smeriger kan verzinnen de links liberalen wel een overtreffende stap.

De video uit het hoekhuis toont de laatste fase van de dronevlucht die de video vanuit het Kempinski-hotel (02.43 uur) een stuk langer in beeld brengt. De een toont er 2,4 seconden van, de ander 8,4. (Het vraagt wat ruimtelijk inzicht om in te zien dat de drone die vanuit het hotel gezien van rechts naar links vliegt vanuit het hoekhuis bekeken van links naar recht beweegt.) Beide opnames zijn met stationaire camera’s gemaakt en de grenzen van de camerabeelden zijn bij Google Earth, desnoods met steun van Street View, heel precies te bepalen.
Zoals al bleek uit de route die de laagvliegende tweede drone nam tussen de verschillende torens en hoge gebouwen in Moskou, uit het oostenkwam hij nagenoeg recht uit het oosten aangevlogen. In die genoemde 8,4 seconden heeft hij een afstand afgelegd van ongeveer 239 meter, dat komt overeen met een snelheid van 102 km/u. Dat de drone een dalende koers van ongeveer 5 graden had ingezet heeft hierop geen invloed. Laat er een fout van 5 procent in zitten: ook 107 km/u is een snelheid die de in aanmerking komende Oekraïense langeafstandsdrones (fixed wing drones) makkelijk halen. Voor de kruissnelheid van de Oekraïense UJ-22 en die van de Chinese Mugin-5 wordt 120 km/u opgegeven.
Zo te zien werd er geen zware last aan explosieven mee gevoerd. De eerste drone (die insloeg) richtte maar minimale schade aan en voor zover bekend zijn nergens ruiten en ramen gesprongen. (De waargenomen glasschade wordt vaak als maat voor de kracht van een explosie gebruikt.) Had er een zware dreun geklonken dan waren er zeker meer video’s geweest.
Tegen de nachtelijke hemel leken de vuurballen tamelijk imposant, maar hier speelt overstraling (een cameradefect) een rol. De maan wordt ook bijna twee keer zo groot afgebeeld als hij is (0,9 graad in plaats van 0,5). De wolken ‘kruitdamp’ deden denken aan die van de Sidewinder-raket waarmee op 4 februari ‘de Chinese ballon’ werd neergehaald. Meer dan een paar kilo explosief zal er niet zijn ingezet. Beide drones hebben ruimte voor zo’n 20 kg lading.
Er is een detail dat weinig aandacht kreeg: dat de eerste drone (van 2.27 uur) uit westelijke hoek kwam aanvliegen, zoals Mark Krutov (@kromark) ontdekte. Het is nét te zien. Zou je voor een false flag-operatie die moeite nemen? Zou je voor zo’n operatie überhaupt twéé drones gebruiken? Waarom heeft de Russische overheid de te verwachten effecten van zo’n operatie niet meer uitgebuit? Waarom toonde zij niet de resten van de drones? Het lijkt erop dat de Russen de pijnlijke affaire maar zo snel mogelijk willen vergeten.