Auteur |
Bericht |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: ma nov 13, 2023 9:52 am
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
Lies schreef: Hume schreef: ejpd schreef: https://www.nrc.nl/nieuws/2023/11/12/pa ... s-a4180609Palestina demonstranten kapen klimaat demonstraties. Binnenkort kunnen we blokkades van de A12 verwachten onder de naam "Palestinian Extinction Rebellion" of het moet zijn dat ze dat geen handige naam vinden. Inderdaad zijn dit gekke toestanden en we hebben gelukkig een wet om te bepalen wat wel of niet kan. Opstanden en blokkades zijn vaak niet de beste manier om je doel te bereiken. Dat hebben we bij de boeren en de klimaatactivisten gezien. Vroeger in het leger vonden wij soms ook dat de overheid de zaak niet goed aanpakte . Echter als we hadden gedaan zoals Omtzigt de leiding neemt , dan hadden we nooit een oorlog gewonnen. Of door een rechte rug en inhoud geen oorlog gehad. CDA, VVD, BBB en NSC liepen niet mee in deze klimaatmars met spandoeken gesponsord door o.a. Qatar, Rusland, Gasunie en Shell . Ook zijn ze niet ingegaan op de nadrukkelijke uitnodiging om op het podium hun zegje te doen. Een verstandige keus, want naïviteit en defensie gaan niet samen: Peer de Rijk: Officieel statement Klimaatcrisis Coalitie: Als Klimaatcrisis Coalitie hebben we Sahar Shirzad uitgenodigd als winnaar van de PAX Vredesduif 2023. Er was afgesproken dat er een verbindende speech over vrede gegeven zou worden. Dit is niet gebeurd. Hoe anders verliep een demonstratie in Frankrijk: Meer dan honderdduizend Fransen doen mee aan mars tegen antisemitisme in Parijs https://nos.nl/artikel/2497611-meer-dan ... -in-parijs President Macron riep de Fransen gisteren op om zich ertegen te verzetten. "Een Frankrijk waarin onze Joodse medeburgers angst hebben is geen Frankrijk", zei hij.
Nederland heeft van na de oorlog een sterke traditie van antisemitisme .
Ga nu toch niet doen dat een klimaat mars, die misbruikt wordt door moslimfanaten een gevolg is van linkse partijen. Nederland is al 50 jaar een rechts conservatief land , ook nog in het laatste kabinet van Rutte IV De telegraaf en Talpa hebben alles gedaan om te voorkomen dat de PvdA en GL in de regering zouden komen.
En nu lopen de rechtsen van de VVD en van een paar partijen met CDA dissidenten te roepen, dat zij de redders van het land zijn. Deze partijen en mensen van deze partijen zijn jarenlang verantwoordelijk geweest voor de toestand in ons land. Van Agt- Lubbers- Balkenende-Rutte en noem ze maar op,
Als het om antisemitisme gaat ken de geschiedenis , want dat is altijd bij rechts prominent aanwezig geweest. |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: ma nov 13, 2023 4:20 am
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
ejpd schreef: https://www.nrc.nl/nieuws/2023/11/12/pa ... s-a4180609Palestina demonstranten kapen klimaat demonstraties. Binnenkort kunnen we blokkades van de A12 verwachten onder de naam "Palestinian Extinction Rebellion" of het moet zijn dat ze dat geen handige naam vinden.
Inderdaad zijn dit gekke toestanden en we hebben gelukkig een wet om te bepalen wat wel of niet kan. Opstanden en blokkades zijn vaak niet de beste manier om je doel te bereiken. Dat hebben we bij de boeren en de klimaatactivisten gezien.
Vroeger in het leger vonden wij soms ook dat de overheid de zaak niet goed aanpakte . Echter als we hadden gedaan zoals Omtzigt de leiding neemt , dan hadden we nooit een oorlog gewonnen. |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: wo nov 01, 2023 2:32 pm
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
Lies schreef: Moment Hamas spokesperson ends BBC interview abruptly after being challenged https://www.youtube.com/watch?v=VAva9VM38uAhttp://www.youtube.com/watch?v=VAva9VM38uA En met dit moet je dan onderhandelen....
Zowel Hamas als Israel kunnen niet zonder steun van derde en machtige landen. Daarom zal er door de VS met Iran en Arabische landen onderhandeld moeten worden over een staakt het vuren en later een vredesregeling , voor beide volken een eigen staat. Hoe dat moet weet ik niet. Misschien kan China hier een rol in spelen? Voorlopig gaat het nog lang duren en Israel verspeelt steeds meer goodwill, door de massa burgerslachtoffers in Gaza. |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: vr okt 27, 2023 12:36 pm
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
kwaaisteniet schreef: Ik verneem van een Israëlische professor dat Israel en de Palestijnen hun problemen niet zelf kunnen oplossen. Daar heeft hij 100% gelijk in. Er zal een derde macht moeten komen om deze problematiek definitief op te lossen. Het is Amerika, die daarvoor min of meer was aangewezen, jammer genoeg niet gelukt, met alle naargeestige gevolgen van dien.
Inderdaad , alleen Amerika kan deze zaak oplossen , want ze hebben een leger daar , en de beste relaties met Israel en ook met de Arabische staten die een oplossing willen. Europa is te verdeeld en heeft geen leger. China en Rusland zijn de steunpilaren van Iran en Syrië ,die Hamas en Hezbollah blindelings steunen en van wapens voorzien. |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: vr okt 27, 2023 12:23 am
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
Lies schreef: Ik had al het een en ander gelezen in artikelen van de Duitse historicus Michael Wolffsohn, artikelen over etnische zuiveringen in het Midden-Oosten. En over deze zuiveringen heeft Elsevier nu ook een artikel en dan gaat het niet meer om Israël van de kaart vegen. Het gaat over veel meer en waarom je niet tegelijk jood en Arabier kan en kon zijn. Het artikel is gratis te lezen: Hoe bijna miljoen joden het Midden-Oosten uit werden gejaagd https://www.ewmagazine.nl/buitenland/ac ... ionaliteit. Joden uit het Midden-Oosten werden massaal verdreven. In de twintigste eeuw, maar ook in de afgelopen decennia werden heel oude gemeenschappen uiteengejaagd. Voormalig EW-redacteur Ronit Palache schreef vijftien jaar geleden onderstaande longread over de tragiek van een vergeten minderheid.
Tot eind jaren veertig van de afgelopen eeuw woonden er in de islamitische wereld naar schatting een miljoen joden. Maar met het opkomende Arabisch nationalisme in de jaren dertig en de oprichting van de staat Israël in 1948 werd hun het leven in toenemende mate onmogelijk gemaakt. In hun eigen ogen waren ze joodse Arabieren, maar door het Israëlisch-Arabische conflict werd deze identiteit – joodse Arabier – een contradictio in terminis.
Zij wonen vandaag in Ashkelon, Sao Paolo, Marseille, Montreal, Londen, Mexico-Stad, Parijs en Purmerend, maar hun geboortehuis stond in Essaouira, Meknes, Oran, Alexandrië, Beiroet, Aleppo, Bagdad, Isfahan; een huis dat ze nooit meer zullen terugzien.
(...)
EXODUS VAN JODEN De massale verhuizingen werden vaak georganiseerd door de jonge joodse staat. In Irak begin jaren vijftig in Operatie Ezra en Nehemia, genoemd naar de profeten die in de zesde eeuw voor Christus uit Babylon naar Jeruzalem terugkeerden. In Jemen, waar joden nog nooit een vliegtuig hadden gezien, dachten zij bij het zien van de zilveren vleugels van Operatie Vliegend Tapijt in 1949-1950 aan de reddende adelaars uit Exodus 19:4. Bijna vijftigduizend Jemenitische joden werden met deze luchtbrug naar Israël gebracht. Niet alleen nam het joodse leven in de Arabische wereld af in absolute getallen, ook in culturele zin ontstond een grote armoede. Met de joodse exodus verloren Arabische landen een van hun meest creatieve en ondernemingsgezinde minderheden.
Maar de vele gebruiken, veelal topografisch bepaald, namen zij mee in hun dagelijkse bestaan, inmiddels op een andere plek. Niet zelden verschijnt er op Arabisch-joodse bruiloften en andere familiefeesten een buikdanseres, wordt er bij Jemenieten, Marokkanen en Irakezen respectievelijk djachnoen (deegbal in tomatensaus), couscous en koebe (gevuld deegpakketje) gegeten, mierzoete muntthee of arak (sterke anijsdrank) gedronken, en worden in een mix van het Arabisch, Frans en Hebreeuws herinneringen aan het geboorteland levend gehouden.
Het blijft een pijnlijke omwenteling: van relatief vreedzaam naast elkaar leven tot openbare lynchpartijen en razzia’s. De oprichting van de staat Israël hier compleet verantwoordelijk voor houden, zou onrecht doen aan de waarheid. De Marokkaanse koning weigerde weliswaar tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn joodse burgers uit te leveren aan Vichy-Frankrijk, elders werd het leven voor de oriëntaalse joden steeds moeilijker gemaakt. De grootmoefti van Jeruzalem en politiek leider van de Palestijnse Arabieren, Hajj Amin al-Husseini, schaarde zich vierkant achter Adolf Hitler, en verspreidde nazipropaganda van Tripoli tot Bagdad. Dieptepunt in deze tijd was de farhud, een door Arabische nazi’s georganiseerde pogrom in 1941 door heel Irak. In Libië vond een vergelijkbare aanval op joden plaats. Joden werden opgepakt en op brute wijze om het leven gebracht.
In 1969 herhaalde zich deze treurige geschiedenis. Midden op een plein in Bagdad werden op bevel van de jonge Saddam Hoessein negen van spionage beschuldigde joden voor het oog van een half miljoen juichende mensen opgehangen en werden anderen voor de keus gesteld het land te verlaten op voorwaarde dat zij afstand zouden doen van hun Iraakse nationaliteit. Zij die bleven waren hun leven niet meer zeker. Het hedendaagse virulente antisemitisme door heel de Arabische wereld – Mein Kampf ligt bij de Egyptische AKO op de bestsellerstapel – staat in schril contrast met de moedige Marokkaanse koning in de Tweede Wereldoorlog.(...)
Een belangrijk artikel van Elsevier. Toch waren de joden in de Arabische landen voor de staat Israel wel 2e rangs burgers. Na de staat Israel werden ze gediscrimineerd .
Het is belangrijk om de geschiedenis te kennen en het bizarre lot van de Joden is al eeuwen oud , zowel in Europa als in de Arabische wereld. De drie wereldgodsdiensten die aan elkaar verwant zijn ,hebben na al die ellende nog steeds geen vrede gesloten. |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: wo okt 25, 2023 10:01 am
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
kwaaisteniet schreef: Israel speelt zeer hoog spel door de weigering om brandstof voor de noodgeneratoren van ziekenhuizen toe te laten. Brandstof is ook nodig om water te zuiveren nu er een zeer ernstig watertekort is.
Israel heeft het recht zich te verdedigen , maar niet om een bevolking uit te roeien Nu gaan ze te ver. |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: za okt 21, 2023 5:34 am
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: do okt 19, 2023 11:40 pm
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
Biertje schreef: kwaaisteniet schreef: Ik ben bepaald niet uit op vluchtelingen uit Gaza die de woestijn in gejaagd worden. Als Israel daarop uit is zal dit dusdanig ernstige gevolgen krijgen dat het voortbestaan van Israel zelf op het spel wordt gezet.
Ik snap ook wel dat de huidige Israëlische autoriteiten in de gegeven omstandigheden geen oor zullen hebben naar mijn idee, c.q. voorstel. Toch is het het beste wat je je kunt voorstellen om de beide volken tot hun recht te laten komen. Natuurlijk moeten daarvoor de noodzakelijke garanties ingebouwd worden, zodat er totaal geen enkele aanleiding kan zijn dat het ene volk het andere volk dreigt te verjagen of zelfs om te brengen. Dat is overigens heel goed mogelijk te organiseren. Ik stel dus voor om een nieuwe Palestijnse staat op te richten die de West bank, de Negev woestijn en Gaza omvat, waarbij er een grens komt tussen de westelijke grens van de Westbank en de noordpunt van Gaza. Het nieuwe bestuur vormt dan het bestuur van de nieuwe gehele Palestijnse staat. Het lijkt ver weg, maar is misschien dichterbij dan gedacht wordt.
Wederom, daar gaat Israël nooit mee akkoord. Het gros wat Israel heeft inclusief dat deel waar Israël wel terecht aanspraak opmaakt geef je aan de Palestijnen. Dat is vragen om een nieuwe oorlog, mede vanwege Dimona !
Hoe ver willen ze gaan met een nieuwe oorlog?
Amerikaanse schip onderschept raketten en drones uit Jemen die mogelijk naar Israël vlogen Een Amerikaanse marineschip in de Rode Zee heeft meerdere raketten en drones neergehaald die uit Jemen richting het noorden waren afgevuurd. Dat zegt een woordvoerder van het Pentagon tegen journalisten, nadat persbureaus Reuters en AP het nieuws brachten op basis van anonieme Amerikaanse bronnen.
Het is niet zeker of de projectielen bedoeld waren om Israël te treffen. In Jemen bevinden zich door Iran gesteunde Houthi-militanten die aan de kant van Hamas staan. De leider van de Houthi-groepering, Abdel-Malek al-Houthi, dreigde vorige week met de inzet van raketten en drones als de VS in de oorlog zouden interveniëren. https://www.volkskrant.nl/aanval-op-isr ... ~b4bf1f78/ |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: wo okt 18, 2023 4:49 pm
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
Raya schreef: Hume schreef: Raya schreef:
De richting van Omtzigt zijn programma is bekend. Lees zijn boek (waar hij naar verwezen heeft) en volg de stemmingen in de Kamer. Ik meen dat er ook een opzetje of samenvatting van het boek is verschenen.
Wat heb jij tegen Omtzigt?
Ik heb niets tegen Omtzigt. Ik had veel van hem verwacht .nu vind ik hem een treuzelaar die veel te veeltijds nodig heeft om een keuze te maken. Dusgeen kwaliteit om premier te worden. Los van de vraag of hij een goede MP zou zijn, is het überhaupt voor hem van belang goed beslagen ten ijs te komen, zodat hij zijn tijd en aandacht niet hoeft te besteden aan onderling gekrakeel in zijn partij.
Het is beslist niet zo dat ik tegen Omtzigt ben ,alleen voor de functie van premier heb ik grote twijfels. Voor de nieuwe regering geef ik de voorkeur aan een combinatie van de partijen van Omtzigt en Timmermans i.p.v een combinatie van Yesligoz en Omtzigt. De VVD heeft nu lang genoeg geregeerd. Bovendien , bestaanszekerheid is zeker niet in goed handen van de VVD |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: wo okt 18, 2023 1:32 pm
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
kwaaisteniet schreef: Hume schreef: kwaaisteniet schreef: Het overleg in Jordanië met president Biden is nu vanwege het bombardement op het ziekenhuis afgezegd en president Abbas is teruggekeerd naar de Westbank. Ik zou zeggen dat overleg moet juist nu doorgaan, want nu is alles dermate in beweging dat het niet uitgesloten is dat er serieuze oplossingen in het verschiet komen.
Wie heeft belang bij ? Iedereen. Je moet het ijzer smeden als het heet is. Naar mijn mening heeft Israël er meer belang bij dat Biden niet op bezoek gaar bij Arabische leiders. |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: wo okt 18, 2023 1:22 pm
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
kwaaisteniet schreef: Het overleg in Jordanië met president Biden is nu vanwege het bombardement op het ziekenhuis afgezegd en president Abbas is teruggekeerd naar de Westbank. Ik zou zeggen dat overleg moet juist nu doorgaan, want nu is alles dermate in beweging dat het niet uitgesloten is dat er serieuze oplossingen in het verschiet komen.
Wie heeft belang bij ? |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: wo okt 18, 2023 1:20 pm
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
Raya schreef: Hume schreef: Lies schreef: Omtzigt wil maar niet zakken in de peilingen, je hebt het er maar druk mee Hume. Ondertussen vallen er bommen in de wereld, welke barbaar die dat op zijn geweten heeft moeten we nog uitzoeken en is China's Nieuwe Zijderouteproject jarig en viert feest.
Hebben Rutte en Timmermans als gesproken over de 2% norm voor defensie-uitgaven die gezien de omstandigheden veel te laag is?
Omtzigt heeft nog geen programma en kan dus niet zakken. We hebben al zo lang een horde van die goeroe-lopers , eerst achter Baudet , daarna achter van der Plas en nu weer achter Omtzigt . De LPF werd ooit de grootste partij en na een half jaar vlogen de ego's elkaar de haren. Zo zal het nu met Omtzigt ook wel weer gaan. De richting van Omtzigt zijn programma is bekend. Lees zijn boek (waar hij naar verwezen heeft) en volg de stemmingen in de Kamer. Ik meen dat er ook een opzetje of samenvatting van het boek is verschenen. Wat heb jij tegen Omtzigt? Ik heb niets tegen Omtzigt. Ik had veel van hem verwacht .nu vind ik hem een treuzelaar die veel te veeltijds nodig heeft om een keuze te maken. Dusgeen kwaliteit om premier te worden. |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: wo okt 18, 2023 12:55 pm
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
kwaaisteniet schreef: Verder moet gezegd worden dat Israel al enige dagen de ziekenhuizen in het noorden van Gaza dreigt dat ze de patiënten moeten evacueren omdat ze die ziekenhuizen gaan bombarderen. Dat gegeven helpt niet echt. Wat ook niet in het voordeel van Israel is, is het gegeven dat er al eerder ziekenhuizen door hen bestookt werden. Wat dat betreft zijn ze niets ontziend. En het kwam regelmatig voor dat ze andere partijen de schuld gaven van wat ze zelf deden.
Laten we hopen dat er nog resten van de raket gevonden worden waaruit kan blijken welke raketbombardeur het geweest is.
De echte dader komt nooit boven tafel. Biden bezoekt vandaag Israel en door het ziekenhuis bombardement kan hij niet naar de Arabische landen. Wie heeft hier belang bij , Israel of Hamas? De meest belanghebbende bij het niet doorgaan van deze bezoeken , is de dader. |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: wo okt 18, 2023 12:51 pm
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
Lies schreef: Hume schreef: kwaaisteniet schreef: Ach ja, nu hebben de barbaren ook maar een ziekenhuis met zeker 500 doden tot gevolg gebombardeerd. Ik neem aan dat het Internationaal strafhof hiermee aan de slag gaat. Als ik Rutte was zou ik de vlag maar halfstok hangen.
Omtzigt moet er nog een paar weken over nadenken , want zijn programma is nog niet klaar. De meeste studenten maken in 3 maanden een scriptie en Omtzigt is al 4 maanden bezig om een programma te maken. De oorlogen en ontwikkelingen in de wereld gaan hem allemaal veel te snel. Van Rutte en ook Timmermans kun je veel zeggen , maar ze zeggen in ieder geval iets en blijven niet dagen op stok zitten pitten. Omtzigt wil maar niet zakken in de peilingen, je hebt het er maar druk mee Hume. Ondertussen vallen er bommen in de wereld, welke barbaar die dat op zijn geweten heeft moeten we nog uitzoeken en is China's Nieuwe Zijderouteproject jarig en viert feest. Hebben Rutte en Timmermans als gesproken over de 2% norm voor defensie-uitgaven die gezien de omstandigheden veel te laag is?
Omtzigt heeft nog geen programma en kan dus niet zakken. We hebben al zo lang een horde van die goeroe-lopers , eerst achter Baudet , daarna achter van der Plas en nu weer achter Omtzigt . De LPF werd ooit de grootste partij en na een half jaar vlogen de ego's elkaar de haren. Zo zal het nu met Omtzigt ook wel weer gaan. |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: di okt 17, 2023 11:41 pm
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
kwaaisteniet schreef: Ach ja, nu hebben de barbaren ook maar een ziekenhuis met zeker 500 doden tot gevolg gebombardeerd. Ik neem aan dat het Internationaal strafhof hiermee aan de slag gaat. Als ik Rutte was zou ik de vlag maar halfstok hangen.
Omtzigt moet er nog een paar weken over nadenken , want zijn programma is nog niet klaar. De meeste studenten maken in 3 maanden een scriptie en Omtzigt is al 4 maanden bezig om een programma te maken. De oorlogen en ontwikkelingen in de wereld gaan hem allemaal veel te snel. Van Rutte en ook Timmermans kun je veel zeggen , maar ze zeggen in ieder geval iets en blijven niet dagen op stok zitten pitten. |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: ma okt 16, 2023 7:23 am
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
Nu de realiteit is doorgedrongen van de bizarre aanval van Hamas en de vele slachtoffers , dringt het in Israel tot de bevolking door dat Netanyahu met zijn regering mede verantwoordelijk is voor deze bizarre oorlog. Hij kan het beste zo snel mogelijk vertrekken.
In Israël komt van alle kanten kritiek op premier Netanyahu. Diens neiging om verantwoordelijkheid op anderen af te schuiven wekt veel wrevel. Hij zou nu al het veld moeten ruimen, niet pas als het weer rustig is.
Kan Benjamin Netanyahu aanblijven als premier? Is Israël zo in shock dat wat ooit een wet van Meden en Perzen leek – ten tijde van oorlog sluiten de rijen zich – nu niet meer geldt? In plaats van dat de kritiek verstomt, laait ze deze keer op. Het grootste punt van discussie: is het nú het moment voor de politieke afrekening of moet die wachten tot na de oorlog – wanneer dat ook moge zijn.
Israëlische ministers die slachtoffers bezoeken worden op dit moment weggejoeld. Op sociale media hebben de beelden van de gruwelen van 7 oktober plaatsgemaakt voor kritiek over misstanden, over reservisten die zijn samengetrokken rond Gaza maar niet over de juiste uitrusting beschikken, van helmen en vesten tot schoenen en tandenborstels.
Over restaurants die de reservisten eten brengen, maar het eten mag niet geleverd worden want het is niet koosjer. Over familieleden die nog altijd geen informatie hebben over het lot van hun dierbaren. Over El Al dat niet de vereiste toestemming kreeg op sabbat te vliegen, terwijl juist vele Israëliërs naar huis willen terugkeren, om voor hun land te vechten. Opmerkelijk is dat op tal van gebieden burgers als vrijwilligers hulp leveren, waar de politici het laten afweten.
De opperbevelhebber heeft inmiddels ruiterlijk erkend dat hij heeft gefaald, maar beklemtoont dat het onderzoek moet wachten tot na de oorlog. Ook een enkele minister geeft toe dat de regering heeft gefaald. Netanyahu niet. Hij lijkt nu het beeld te creëren dat de schuld bij anderen ligt, het leger, de inlichtingendiensten, en dat de protesten tegen hem Israël zouden hebben verzwakt.
‘Zelfs het vormen van een oorlogskabinet – in andere omstandigheden het juiste om te doen – is voor hem slechts een manier om zeker te zijn dat er iemand anders de schuld kan krijgen voor mislukkingen in de Gaza-oorlog’, schrijft Alon Pinkas in de uitgesproken anti-Netanyahu krant Ha’aretz.
Binnen de legertop, zo berichten commentatoren, ging er een zucht van verlichting op. Ze zijn blij met het oorlogskabinet, waarin namens de oppositie twee ervaren oud-commandanten zijn aangeschoven: oppositieleider en oud-opperbevelhebber Benny Gantz en als ‘adviseur’ Gadi Eisenkot, eveneens voormalig stafchef. Zij hebben tenminste geen politieke agenda. Woedend was de legertop toen Netanyahu het een paar maanden geleden nauwelijks voor hem opnam toen diens ultra-rechtse leden in de regering de veiligheid- en inlichtingendiensten min of meer uitmaakten voor linkse watjes en de demonstrerende reservisten voor anarchisten en landverraders. Juist de samenwerking tussen de legertop en de politiek is in Israël altijd zeer nauw. Een carrière in het leger dient vaak als opmaat voor het pluche en zelfs het premierschap. dat was zo bij Yitzhak Rabin, bij Ariel Sharon en bij Ehud Barak. https://www.trouw.nl/buitenland/in-de-o ... ~b9c0a49e/ |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: vr okt 13, 2023 8:56 am
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
Biertje schreef: Raya schreef: Er staat mij vaag iets bij, dat er in het verleden een derde wereldoorlog is voorspeld, welke zich in het Midden-Oosten zou afspelen, met kleine kernbommen.
Als die voorspelling correct is, kunnen we onze borsten natmaken.
Putin kan net zo goed een wereldoorlog starten, Europa heeft vrijwel geen wapens behalve de Grieken. Pas in 2027 hebben we misschien wapens als we niet alles meer weggeven aan de Oekraïne.
Poetin steunt Iran, Syrië , Hamas en Hezbollah Zij voeren de oorlog voor hem daar en dat leidt af van de oorlogen Oekraïne |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: do okt 12, 2023 9:43 am
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
kwaaisteniet schreef: Zijn er al mensen, zoals dhr Rosenthal of demissionair minister president Rutte of president Biden, de EU commissie, of wie dan ook die enige invloed kan uitoefenen op Netanyahu c.s. om de volkomen zinloze wraak-bombardementen op Gaza, die veel ernstiger gevolgen voor de onschuldige Gazaanse bevolking hebben dan de terreuracties van Hamas e.a., te stoppen? Dit natuurlijk dan nog afgezien van het stoppen van de water- en medicijntoevoer, elektriciteit, e.d. Deze hebben totaal niets te maken met het beëindigen van de macht van Hamas in Gaza en zijn ook flagrant in strijd met de regels van het oorlogsrecht.
De roep in Israel zelf zal het meeste effect hebben.
In Israël klinkt de roep om het vertrek van premier Netanyahu steeds luider, na het bloedbad dat Hamas zaterdag in zijn land aanrichtte. Dat hij zich verschuilt voor de camera’s, maakt zijn positie er niet sterker op.
‘Netanyahu, een bendeleider die niet langer aan kan blijven als premier van Israël’ luidt vandaag in vette letters de kop in de Israëlische krant Haaretz.
De schrijver, Zvi Bar’el, een bekend journalist en Midden-Oostenexpert, beschrijft in een niets ontziend betoog hoe Israël geleid wordt “door een corrupte leider, een criminele beklaagde die al zijn energie heeft geïnvesteerd in het uitvoeren van een gerechtelijke staatsgreep. Hij heeft westerse regeringen tegen zich gekeerd en de betrekkingen met de VS ondermijnd. Hij heeft het leger, de veiligheidsdienst en een meerderheid van het publiek bestempeld als vijanden van het volk. En nu leidt hij het land naar een oorlog waarin niemand zelfs maar de precieze doelen kent, laat staan ??de uitkomst.”
Nu is Bar’el nooit een fan van de premier geweest. Maar de roep om diens vertrek klinkt steeds luider. Een moeder van door Hamas gekidnapte kinderen vertelde gisteren voor de televisie haar hartverscheurende verhaal en gilde tegen de camera: “Bibi, waar ben je, wat doe je om onze kinderen terug te halen? Bibi, kijk me in de ogen!”
‘Waar is Bibi?’ Sinds zaterdag heeft hij zich amper vertoond aan het grote publiek en dan nog alleen in opgenomen korte verklaringen. Achter de schermen houdt hij beraadslagingen, komt de regering bijeen, maar wordt een deel van de tijd gespendeerd aan de vraag of ze moeten instemmen met een regering van nationale eenheid of noodkabinet samen met leden van de oppositie. Tot gisteren hield Netanyahu de boot af, maar opmerkelijk, ook binnen zijn regering uiten ministers al openlijk hun onvrede over het uitblijven van zo’n regering van nationale eenheid. Wat houdt dat tegen?
Het zou er niet alleen om gaan dat een van zijn rechtse bondgenoten geen plaats wil maken voor de veel ervarener oud-generaals van de oppositie. Netanyahu zou, speculeren de media, zelf bevreesd zijn alle informatie, ook wat er aan de Hamasaanval voorafging, te delen met de oppositie. Zo doen er al hardnekkige geruchten de ronde dat Israël wel degelijk vooraf door Egypte is gewaarschuwd dat er ‘iets groots’ stond te gebeuren. Maar mogelijk ook hoopt Netanyahu de Zelensky-rol op zich te nemen en weer als de sterke man uit die oorlog te komen. https://www.trouw.nl/editie/20231012/in ... ~bdbf1631/ |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: do okt 12, 2023 8:55 am
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
Lies schreef: Raya schreef: Ik vind eerlijk gezegd dat gewelddadige mensen die elkaar de oorlog willen verklaren of rücksichtslos geweld toe willen passen, op een onbewoond eilandje moeten worden gezet waar ze elkaar te lijf kunnen gaan zonder onschuldige slachtoffers te maken.
Ooit hadden wij hier een discussie over het onderstaande: Terrorisme demografisch verklaard : Zonen grijpen de wereldmacht, de zienswijze van Gunnar Heinsohn. http://www.leestafel.info/gunnar-heinso ... -verklaardAllemaal de schuld van jongens https://www.volkskrant.nl/wetenschap/al ... ~bdfdde98/ Van Afghanistan tot Kenia, het zijn altijd de overbodige werkloze jongens die oorlog, opstand en ellende veroorzaken.
Door Peter Giesen6 april 2008, 13:06 Maar de werkelijkheid is veel primitiever en eenvoudiger. In Afghanistan bestaat een enorm reservoir van overbodige, werkloze jonge mannen – net als in Irak overigens. En in de hele geschiedenis zijn het altijd de overtollige jonge mannen die voor ellende zorgen.
‘De laatste vijftig jaar hebben de Afghaanse vrouwen gemiddeld zeven kinderen gekregen. Elk jaar worden vijfhonderdduizend jongens vijftien, de leeftijd waarop mannen traditioneel als strijders worden beschouwd. Laten we eens optimistisch aannemen dat er 150 duizend banen voor deze jongens zijn. Dan houd je er 350 duizend over’, rekent Heinsohn voor. ‘Het is niet hun eerste optie om te doden. Het liefst willen ze emigreren, maar niemand wil ze hebben. Ze gaan ook niet allemaal vechten.
Maar laten we aannemen dat één op de tien overbodige jongens zich meldt bij de Taliban of een andere strijdgroep. Dat betekent dat er elk jaar 35 duizend verse strijders bij komen, evenveel als het totaal van de westerse troepen in Afghanistan.
Hopeloos Dat enorme reservoir maakt de strijd van de NAVO hopeloos. Hoe lang zullen westerlingen hun enige zoons, die vaak ook enig kind zijn, blootstellen aan levensgevaar om te voorkomen dat Afghaanse jongens hun zusters een boerka over het hoofd trekken?’
Gunnar Heinsohn (1943) was deze week in Nederland voor de presentatie van zijn boek Zonen grijpen de wereldmacht – Terrorisme demografisch verklaard (uitgeverij Nieuw Amsterdam). Heinsohn, hoogleraar sociale pedagogiek aan de Universiteit van Bremen en auteur van een in 1998 verschenen lexicon over genocide, is een onconventionele verschijning in de wetenschappelijke wereld. Met een voor academische begrippen ongekende stelligheid geeft hij een nieuwe, demografische lezing van de wereldgeschiedenis.
De islam een gevaarlijke ideologie? Onzin. Het echte probleem is het overschot aan jonge mannen in de Arabische wereld. De opkomst van Hitler een gevolg van de nederlaag in de Eerste Wereldoorlog en de economische crisis? Allemaal bijzaak. Hitler kon de macht grijpen omdat Duitsland tot 1935 een groot reservoir van overbodige jonge mannen had.
Honger Het verband tussen geboortecijfer en geweld is niet absoluut, erkent Heinsohn. De grootste misdaden van de 20ste eeuw, de holocaust en de stalinistische goelags, werden niet gepleegd door boze, werkloze jonge mannen. In sommige landen met veel jongeren vindt geen geweld plaats, bijvoorbeeld omdat de inwoners te arm zijn. Heinsohn: ‘Als mensen honger hebben, bedelen ze alleen om brood.’ Maar toch: oorlog, burgeroorlog en etnisch geweld zijn heel vaak te verklaren door een hoog geboortecijfer.
Centraal in Heinsohns werk staat het begrip youth bulge. Zo’n bulge – een uitstulping in de statistiek van de leeftijdsopbouw in een land – ontstaat als minstens 30 procent van de mannen tussen de 15 en 29 jaar is. Voor zoveel jonge mannen, vooral voor de tweede, derde, vierde en latere zonen, is doorgaans te weinig werk. Ze raken gefrustreerd, ook omdat ze als werklozen geen huwelijkspartner kunnen vinden. Daarom zijn ze relatief gemakkelijk te manipuleren door politieke agitatoren. Bovendien geeft de strijd inkomen en vooral status. De Gazastrook, Afghanistan, Irak, Somalië, Kenia en in iets mindere mate Pakistan zijn betrekkelijk nieuwe landen met relatief veel jonge mannen. Van de 67 landen met een youth bulge in Heinsohns statistieken kampen er 60 met ernstige conflicten.
Omgekeerd verdwijnen conflicten vaak als het geboortecijfer daalt, aldus Heinsohn. ‘Hoor je ooit nog over moordpartijen in Algerije sinds de vrouwen gemiddeld minder dan twee kinderen krijgen? In Zuid-Amerika zijn minder jonge mannen sinds het midden van de jaren negentig. Tegelijkertijd is ook het geweld geluwd en zijn de meeste landen democratisch geworden. Voor een herleving van de burgeroorlog in Libanon hoeven we ook helemaal niet bang te zijn. Er zijn gewoon te weinig strijders, anders dan in de jaren zeventig en tachtig’, zegt hij.
Geboortecijfers Moeiteloos schudt Heinsohn de geboortecijfers van de meest uiteenlopende landen uit zijn mouw. Het gemiddeld kindertal van de Colombiaanse vrouw uit 1950 heeft hij even snel paraat als de modale omvang van het hedendaags gezin in Marokko. Met zulke cijfers verklaart hij de geschiedenis en durft hij zelfs voorspellingen te doen.
Van Iran hebben we betrekkelijk weinig te vrezen en van het ontvolkte Rusland of het vergrijsde China al helemaal niet. Te weinig jongeren die ons het leven zuur kunnen maken. Heinsohn is ook optimistisch over de Arabische wereld. Daar is de youth bulge nu op een hoogtepunt, maar na 2020 zal het aantal jonge mannen sterk afnemen. Tegen die tijd zal de jihad verpieteren bij gebrek aan personeel, verwacht hij.
In Duitsland is Zonen grijpen de wereldmacht een cultboek geworden, onder meer aangeprezen door de filosoof Peter Sloterdijk. Heinsohn werpt een provocatief licht op de geschiedenis, omdat hij gangbare economische, ideologische en politieke verklaringen naar het tweede plan verwijst, ten gunste van een simpele verklaring die vaak over het hoofd wordt gezien: de demografie.
Hij begint zijn geschiedenis na de middeleeuwse pestepidemie, die 30 miljoen van de 80 miljoen Europeanen het leven kostte. Economische groei was slechts mogelijk als de bevolking weer zou groeien. Staat en kerk begonnen een offensief tegen contraceptie. Hieruit verklaart Heinsohn ook de heksenvervolgingen. Vroedvrouwen die kennis over contraceptie verspreidden, werden er vaak van beschuldigd heks te zijn. In elk geval was het offensief ongekend succesvol. Het gemiddelde kindertal per vrouw verdubbelde, tot 6 à 7.
Reproductie ‘Eeuwenlang was seks gekoppeld aan reproductie. Zelfs de machtigsten der aarde konden zich hieraan niet onttrekken. De Pruisische koning Frederik de Grote kwam uit een gezin van veertien kinderen, de Britse koningin Victoria had negen zwangerschappen in achttien jaar.’
De Europese youth bulge werd weggeleid naar de koloniën, zegt Heinsohn. Met zijn bevolkingsoverschot veroverde Europa de wereld. Rond 1900 had het 90 procent van de aardbol in bezit. ‘Nu sturen de Britten op een bevolking van 60 miljoen 40 duizend militairen naar Irak. Aan het begin van de 20ste eeuw stuurden ze bij 40 miljoen 400 duizend soldaten naar Zuid-Afrika om tegen de Boeren te vechten. Natuurlijk zaten daar ook Egyptenaren en andere koloniale troepen bij. Maar ook veel Engelse jongens. Als ze tegen de Boeren vochten, konden ze de straten van Londen niet onveilig maken. Daarnaast hadden de Europeanen genoeg jonge mannen om voortdurend onderling oorlog te voeren. Eén warme zomernacht in Parijs maakt mijn verliezen weer goed, zei Napoleon.’
Het grote aanbod aan jonge mannen maakte ook een cultuur van patriottisme en heldendom mogelijk, zegt Heinsohn. ‘De heroïek van de soldaten in de Eerste Wereldoorlog, die met de borst vooruit het machinegeweervuur tegemoet liepen, komt ons nu vreemd voor. Mijn vader was nog bereid als een held te sterven. Ik heb hem nooit gekend. Hij was commandant van een duikboot die zes maanden voor mijn geboorte voor de kust van Newfoundland werd getorpedeerd door een Brits fregat.
‘Na 1945 was Europa oorlogsmoe, wordt vaak gezegd. Maar dat is onzin: landen als Frankrijk en Nederland hebben nog hard gevochten om hun koloniën te behouden. Er gebeurde iets heel anders: de gezinnen werden kleiner. Tot in de 20ste eeuw hadden veel Europeanen vier zoons. Tegenwoordig willen zij hun enige zoon, die vaak zelfs enig kind is, niet meer de oorlog in sturen.’
Pacifisme verspreiden Ter illustratie onderneemt hij een prikkelend gedachtenexperiment. Als de bevolking van Nederland net zo hard was gegroeid als die van de Gazastrook, zou Nederland nu 61 miljoen inwoners tellen. En als de bevolking van Duitsland even snel was toegenomen als die van Irak, zouden er nu 660 miljoen Duitsers zijn, onder wie 80 miljoen jongeren. ‘Dat is tien keer zoveel als er nu zijn. Zouden zij ook tien keer zoveel pacifisme verspreiden? Of zouden ze op zoek gaan naar expansie, bijvoorbeeld in Oost-Europa, onder de oude leuze: Danzig, Breslau und Stettin – sind Deutsche Städte wie Berlin?’
Tegenwoordig is de youth bulge te vinden in de Arabische wereld, met alle gevolgen van dien. De islam is niet het probleem, zegt Heinsohn, dat lijkt alleen maar zo. ‘Die jongens zijn geen psychopaten. Ze willen niet worden gezien als ordinaire moordenaars. Daarom hebben ze een moreel verheven standpunt nodig dat het doden mogelijk maakt. Religie zorgt daarvoor. De tegenstander is de zondaar die voor zijn eigen zielenheil uit de weg geruimd mag worden. Het probleem zit niet in het oude boek, maar in de jongeren die het oude boek afstoffen. Geert Wilders ziet het verkeerd.’
Jihad Dankzij het dalende geboortecijfer is de jihad eindig, zoals ook de Latijns-Amerikaanse guerrillaoorlogen zijn overgewaaid, meent Heinsohn. Op langere termijn heeft Europa meer te vrezen van de mondiale slag om talent dan van het terrorisme, voorspelt hij. ‘Als de bevolking afneemt, moet Europa talenten van buitenaf aantrekken. Maar die gaan liever naar de Angelsaksische landen, terwijl Europa vooral laag geschoolde immigranten trekt.
‘Ook het Europese toptalent zal de voorkeur geven aan de Angelsaksische wereld. Ik hoor het mijn studenten in Bremen nu al zeggen: straks moeten wij betalen voor de vergrijzing én voor immigranten die een relatief groot beroep doen op de sociale zekerheid. Zij zijn geen racisten, eerder keurige sociaal-democraten. Maar ze zoeken hun heil liever in de VS of Canada.’ Zonen grijpen de wereldmacht: https://www.youtube.com/watch?v=YKfOI1Yye0AWe betalen voor elk nieuw geboren kind als zijnde een vluchteling.
De bewoners van Gaza en Palestijnen van de Westbank zijn beslist niet allemaal terroristen van Hamas. Bij dit geweld moeten ze wel Hamas steunen ,want anders lopen ze zelf gevaar.
De belangrijkste daders op de achtergrond zijn niet de gewonen mensen , maar Iran , Hezbollah en Syrië. Het zijn de bondgenoten van Rusland die hiervoor verantwoordelijk zijn. Daarom het is geen oorlog van mensen in de straat ,maar het gaat om geopolitieke tegenstellingen en belangen. |
|
 |
Forum: Politiek & Maatschappij Onderwerp: Oorlog in Israel |
Hume |
Geplaatst: di okt 10, 2023 4:55 pm
|
|
Reacties: 518 Bekeken: 6251
|
kwaaisteniet schreef: Inmiddels begreep ik dat Netanyahu 10 dagen voor de dodelijke Hamas aanval gewaarschuwd is door een Egyptische agent dat er iets groots zat aan te komen. Een gewaarschuwd mens telt voor twee zeggen we dan in ons land. Maar Netanyahu, die ook al door diverse Amerikaanse presidenten was gewaarschuwd voor zijn desastreuze beleid ten aanzien van de Palestijnen, is er niet van onder de indruk geweest. Hij heeft zijn eigen agenda.
Netanyahu heeft het afgelopen jaar ontzettend onder druk gestaan door grootschalige oppositie tegen zijn regering. Zelfs in het leger waren er opstandelingen . Deze oorlog heeft de eenheid in Israel in ieder geval hersteld , dit met vreselijke bloedbaden ,die Netanyahu natuurlijk nooit had voorzien. |
|
 |
Sorteer op: |