Het is nu wo maart 29, 2023 11:56 am

Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]




 [ 4464 berichten ]  Ga naar pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Volgende
Het benoemen van domheid is een enorm taboe in Nederland
Julien Sorel
BerichtGeplaatst: ma maart 27, 2023 10:36 am 
Offline
lid
lid
Avatar gebruiker

Geregistreerd: za mei 14, 2022 9:21 pm
Berichten: 8572
Deze column van Sander Schimmelpenninck is me uit het hart gegrepen.

Het benoemen van domheid is een enorm taboe in Nederland

26 maart 2023

Deze week werd ik in de best bekeken talkshow van Nederland, Vandaag Inside, voor één miljoen kijkers gecanceld. Ik zou de tafelheren dommeriken vinden en had de kijkers van dat programma in een tweet ‘domrechts’ genoemd. Nu mag ik niet meer komen. Toen een krant mij om een reactie vroeg, zwakte ik in een reflex die woorden wat af, hoewel er toch geen ander woord is dat het programma doeltreffender omschrijft dan ‘dom’.

Het benoemen van domheid is een enorm taboe in Nederland, alsof je door iets ‘dom’ te noemen per definitie iets zegt over iemands intelligentie. Merkwaardig, want niet alleen een mens kan dom zijn, een gedraging, redenering, politieke beweging of televisieprogramma kan dat óók zijn. Domheid kan bovendien tijdelijk en te verhelpen zijn. Zelfs onze koning was volgens zijn vrouw ‘een beetje dom’, een opmerking die achteraf overigen [...]



Lees het onderwerp:: Hier
Link naar het onderwerp: Het benoemen van domheid is een enorm taboe in Nederland
Reacties: 31


Omhoog
  
 

Baudet weet steeds meer jonge moslims aan te trekken.
Julien Sorel
BerichtGeplaatst: di maart 21, 2023 2:12 pm 
Offline
lid
lid
Avatar gebruiker

Geregistreerd: za mei 14, 2022 9:21 pm
Berichten: 8572
Een interessante ontwikkeling: het extreem-rechtse FvD speelt steeds vaker de moslimkaart en lijkt aantrekkelijk te zijn voor moslims. Met name de anti-woke retoriek lijkt moslims aan te spreken: "Hij is anti-woke, dus als je het hebt over heimwee naar de traditionele man-vrouw rolverdeling kunnen bepaalde conservatieve moslimjongeren dat ook interessant vinden."

Baudet probeert inmiddels afstand te nemen van islamofobe taal die hij in het verleden uitte. Ze mogen bij Denk wel oppassen. :)

https://nos.nl/artikel/2468047-hoe-baud ... -die-werkt


Lees het onderwerp:: Hier
Link naar het onderwerp: Baudet weet steeds meer jonge moslims aan te trekken.
Reacties: 5


Omhoog
  
 

Waarom vallen banken om?
kwaaisteniet
BerichtGeplaatst: di maart 21, 2023 11:36 am 
Offline
lid
lid
Avatar gebruiker

Geregistreerd: za maart 07, 2015 12:38 am
Berichten: 5711
Woonplaats: 't Ongewisse
De Silicon valley bank is in Amerika omgevallen. De reden was dat er veel geld afgehaald werd dat ze niet in voorraad hadden en daarom genoodzaakt waren om Amerikaanse staatsobligaties te gaan verkopen. Maar.... deze brachten slechts een rentepercentage van 1% op.
Inmiddels is de rente van Amerikaanse staatsobligaties zeer aanzienlijk toegenomen en was daarom de waarde van de 1% obligaties aanzienlijk in waarde gedaald.
De kern van de zaak is echter dat rekeninghouders op grote schaal in korte tijd veel geld willen opnemen.
Dat noemt men dus een bank run.
Geen enkele bank is bestand tegen een dergelijke massale geldopname.
De vraag is dan ook hoe is een bank run te voorkomen?
Ik kan me maatregelen voorstellen die het onmogelijk maken om in korte tijd heel grote bedragen of heel massaal minder grote bedragen op te nemen.
Zodra men in de gaten krijgt dat er een bank run in de lucht hangt zouden noodmaatregelen van toepassing verklaard kunnen worden waardoor een bank niet in zulke g [...]


Lees het onderwerp:: Hier
Link naar het onderwerp: Waarom vallen banken om?
Reacties: 7


Omhoog
  
 

Waarom verliezen coalitiepartijen zoveel stemmen?
kwaaisteniet
BerichtGeplaatst: ma maart 20, 2023 10:35 am 
Offline
lid
lid
Avatar gebruiker

Geregistreerd: za maart 07, 2015 12:38 am
Berichten: 5711
Woonplaats: 't Ongewisse
Wat politieke partijen fundamenteel fout doen als ze een regeringscoalitie vormen is dat de partijleiders vervolgens in het kabinet gaan zitten. Hierdoor verliezen de deelnemende partijen hun kleur.
De ministers en staatssecretarissen dienen elkaar door dik en dun te steunen, dat heet collegiaal bestuur, dus daar is geen of nauwelijks politiek profiel te ontdekken.
Verder is er dan te weinig kritische houding ten opzichte van de regering waardoor het een grijzige club wordt waar niemand uit de coalitie bijvoorbeeld in de 2e kamer kritiek op durft te hebben.
En dat leidt vervolgens tot een amorfe toestand waar gemakkelijk ernstige fouten zonder weerga kunnen plaats vinden.
Het is geweldig jammer dat CU leider Segers vlak voor deze verkiezingen zijn functie heeft neergelegd want hij was een uitstekend voorbeeld hoe het ook kan.
De Huidige CU partijleidster heeft nog geen enkel publiek profiel waardoor zij dit niet heeft kunnen evenaren.
Maar zoals Segers het deed behoort het eigenl [...]


Lees het onderwerp:: Hier
Link naar het onderwerp: Waarom verliezen coalitiepartijen zoveel stemmen?
Reacties: 104


Omhoog
  
 

Internationaal arrestatiebevel Putin voor kinderdeportaties
Julien Sorel
BerichtGeplaatst: vr maart 17, 2023 7:11 pm 
Offline
lid
lid
Avatar gebruiker

Geregistreerd: za mei 14, 2022 9:21 pm
Berichten: 8572
Het internationale isolement voor Putin neemt toe. Internationaal worden nu zijn oorlogsmisdaden aan de kaak gesteld en met name zijn criminele kinderontvoeringen. Hij zal als crimineel zijn land nauwelijks nog kunnen verlaten.


https://nos.nl/artikel/2467857-internat ... eportaties


Lees het onderwerp:: Hier
Link naar het onderwerp: Internationaal arrestatiebevel Putin voor kinderdeportaties
Reacties: 131


Omhoog
  
 

Eerlijke verkiezingen houden is simpel
Rightnow
BerichtGeplaatst: do maart 16, 2023 11:13 am 
Offline
lid
lid
Avatar gebruiker

Geregistreerd: di apr 15, 2014 4:28 pm
Berichten: 9438
Woonplaats: Mijn eigen Vinexwijk
En dat het eerlijk is gegaan, zou kunnen worden gedestilleerd door de onderstaande korte samenvatting van de onvermijdelijke uitzonderingen op de regel

Persbericht van de Controle Verkiezingen schreef:
Bij het team controle-verkiezingen.nl zijn meer dan 100 meldingen binnengekomen van grove onregelmatigheden. Waarnemers werden extreem beperkt in hun rechten. Zo kwamen meldingen binnen, dat controleurs geen foto’s mochten maken, weigerden voorzitters onrechtmatigheden op te nemen in het proces-verbaal en één waarnemer heeft onder dwang foto’s van het proces-verbaal van haar telefoon moeten verwijderen. Drie controleurs van 59, 65 en 70 in Rotterdam zijn zelfs door handhavers onheus bejegend en door de politie verwijderd. Daarnaast zijn in verschillende bureaus niet-vergrendelde stembussen geconstateerd.
Controle-verkiezingen.nl heeft tijdens het telproces van de Provinciale Staten verkiezingen bijna 1.500 mensen gemobiliseerd, die toezien op het correct verloop van het telproces. In ca. 15% van de stembureaus waren controleurs aanwez [...]

_________________
Een uitvoerende macht die zich niet gecontroleerd weet, gaat daar op een gegeven moment gebruik van maken.


Lees het onderwerp:: Hier
Link naar het onderwerp: Eerlijke verkiezingen houden is simpel
Reacties: 58


Omhoog
  
 

Kernenergie is veel duurder dan wind- en zonne-energie
Julien Sorel
BerichtGeplaatst: di maart 14, 2023 1:35 am 
Offline
lid
lid
Avatar gebruiker

Geregistreerd: za mei 14, 2022 9:21 pm
Berichten: 8572
Het AD heeft het even feitelijk uitgezocht: kernenergie is, zeker op het moment dat de nieuw geplande kerncentrale gereed zijn, veel en veel duurder dan zon- en windenergie.

Het bouwen van kerncentrales is dus een slecht idee.

https://www.ad.nl/binnenland/zonne-en-w ... ~a0d9d255/


Lees het onderwerp:: Hier
Link naar het onderwerp: Kernenergie is veel duurder dan wind- en zonne-energie
Reacties: 25


Omhoog
  
 

Xi wil ook met Zelensky praten
Julien Sorel
BerichtGeplaatst: ma maart 13, 2023 3:16 pm 
Offline
lid
lid
Avatar gebruiker

Geregistreerd: za mei 14, 2022 9:21 pm
Berichten: 8572
Dit is hoopvol nieuws. China wil zich kennelijk niet alleen verbinden met Rusland maar ook met Oekraïne. Dat biedt interessante perspectieven voor onderhandelingen.

‘Xi wil ook met Zelensky praten’
Als de Chinese president Xi op bezoek is geweest in Moskou bij de Russische president Poetin, wil hij ook praten met de Oekraïense president Zelensky. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Xi reist voor dat gesprek niet naar Kyiv. De ontmoeting zou digitaal plaatsvinden.

Mochten Xi en Zelensky inderdaad het gesprek aangaan, dan is dat voor het eerst sinds de oorlog in Oekraïne uitbrak. China probeert zich de laatste tijd op te werpen als bemiddelaar in het conflict. Onlangs publiceerde het een twaalfpuntenplan dat een grondslag moet vormen voor vredesonderhandelingen.

Eerder vandaag berichtte persbureau Reuters dat Xi mogelijk volgende week al naar Moskou afreist. Een gesprek met Zelensky zou dus ook vrij snel op het programma kunnen staan. Volgens The Wall Street Jo [...]



Lees het onderwerp:: Hier
Link naar het onderwerp: Xi wil ook met Zelensky praten
Reacties: 62


Omhoog
  
 

Allemaal werken - terug naar de 19e eeuw
PeterJKH
BerichtGeplaatst: vr maart 10, 2023 11:12 am 
Offline
lid
lid
Avatar gebruiker

Geregistreerd: ma mei 07, 2012 10:05 am
Berichten: 8220
De focus in onze samenleving is de afgelopen decennia veranderd. Je stelt pas iets voor als je ergens in loondienst werkt, daar haal je je status, je identiteit, je aanzien uit. Zorg voor huis en gezin is slavenarbeid en dus minderwaardig, je de poten uit je kont lopen voor een veeleisende baas is carrière en dus aanzien.

Het begon eind jaren '80, toen slogans als "een slimme meid is op de toekomst voorbereid" opgang deden. De boodschap was: vooral deelnemen aan de economie, want dat verschaft je een status. Of zekerheid. Of betekenis in je bestaan.

Zorg voor huis, gezin, omgeving, je ouders soms, was secundair. Iets dat ofwel uitbesteed kon worden, ofwel best naast de drukke baan even gedaan kon worden. En dus rende men zich rot overdag om dat allemaal te coördineren, en in plaats van in de avond in een opgeruimd huis te kunnen ontspannen, was etenstijd opeens een spitsuur waarin vooral in 5 minuten een acceptabele maaltijd op tafel getoverd moest worden, waarna men alsnog [...]


Lees het onderwerp:: Hier
Link naar het onderwerp: Allemaal werken - terug naar de 19e eeuw
Reacties: 92


Omhoog
  
 

Ook in Georgie zoekt men aansluiting bij Europa.
Julien Sorel
BerichtGeplaatst: wo maart 08, 2023 11:18 pm 
Offline
lid
lid
Avatar gebruiker

Geregistreerd: za mei 14, 2022 9:21 pm
Berichten: 8572
De geschiedenis herhaalt zich. Ook in George zijn de mensen Rusland zat.

https://www.ad.nl/buitenland/weer-massa ... ~a24ca314/


Lees het onderwerp:: Hier
Link naar het onderwerp: Ook in Georgie zoekt men aansluiting bij Europa.
Reacties: 73


Omhoog
  
 



Categories
Politiek & Maatschappij

Archief 2023
maart
februari
januari

Archief 2022
december
november
oktober
september
augustus
juli
juni
mei
april
maart
februari
januari

Archief 2021
december
november
oktober
september
augustus
juli
juni
mei
april
maart
februari
januari

Archief 2020
december
november
oktober
september
augustus
juli
juni
mei
april
maart
februari
januari

Archief 2019
december
november
oktober
september
augustus
juli
juni
mei
april
maart
februari
januari

Archief 2018
december
november
oktober
september
augustus
juli
juni
mei
april
maart
februari
januari

Archief 2017
december
november
oktober
september
augustus
juli
juni
mei
april
maart
februari
januari

Archief 2016
december
november
oktober
september
augustus
juli
juni
mei
april
maart
februari
januari

Archief 2015
december
november
oktober
september
augustus
juli
juni
mei
april
maart
februari
januari

Archief 2014
december
november
oktober
september
augustus
juli
juni
mei
april
maart
februari
januari

Archief 2013
december
november
oktober
september
augustus
juli
juni
mei
april
maart
februari
januari

Archief 2012
december
november
oktober
september
augustus
juli
juni
mei

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpBB.nl Vertaling